Bluza damska – czy tylko na siłownie?

Lata temu noszenie przez kobiety bluzy było związane tylko z ich podróżą na trening, bądź uprawianie go w niej. Jednak czasy się zmieniają i powszechnie wiadomym jest, że utarte schematy stają się dużo bardziej wszechstronne i elastyczne. Tak też jest w tej sytuacji bowiem obecnie bluzy damskie stanowią bardzo ważny element garderoby każdej kobiety, ceniony przez ich szerokie grono. Tak jak każda kobieta ma w swojej szafie spódniczkę, jeansy czy kostium tak samo jest teraz z obecnością bluzy. Jest to związane z wysokim poziomem komfortu i wygody jakie bluzy wnoszą do życia każdej kobiety. Projektanci mody nie śpią i zasypują sklepy odzieżowe nowymi rodzajami, kolorystykami czy krojami bluz, dlatego też każda kobieta powinna znaleźć tam coś dla siebie. Na początku warto opisać podstawowy typ sportowej bluzy, a następnie zagłębić się w te bardziej ,,miejskie”.

 

Sportowa bluza dla każdej aktywnej kobiety

Obecnie kobiety chcą dbać o swoją kondycję fizyczną i nienaganną sylwetkę. Do osiągnięcia tego celu stosują rozmaite ćwiczenia fizyczne, czy to na siłowni czy na świeżym powietrzu. Lecz warunki atmosferycznie nie zawsze rozpieszczają. Czy to podróż na siłownie, czy bieganie na dworze – deszcz, śnieg, wiatr czy niska temperatura wymagają ubrania czegoś wygodnego, luźnego i praktycznego. Idealnym wyjściem w takiej sytuacji jest zaopatrzenie się w bluzę sportową, najlepiej z dodatkiem kaptura, który może ochronić wrażliwą na zmiany temperatury głowę. Materiał takiej bluzy powinien być lekki, ale ciepły – dlatego syntetyczne materiały będą tutaj lepszym wyjściem od popularnej bawełny. Zapewniają wysoki stopień wentylacji przez co skóra nie jest mokra i doprze odparowuje pot z swojej powierzchni.

Rodzaje bluz kobiecych

Jednak jak było mówione wcześniej bluzy męskie nie kończą się na tych sportowych. W sklepach odzieżowych można znaleźć jeszcze inne rodzaje do których należą:

Bluzy z kapturem – jednak już nie te uszyte z tkanin sztucznych, ale bawełniane – ciepłe, miłe, wygodne.. Idealne na chłodne wieczory spędzone na dworze w gronie swoich przyjaciół, bądź na różnego rodzaju wycieczki za miasto bądź w góry. W zależności od gramatury bawełny mogą one być i cieplejsze, i chłodniejsze – każda kobieta wtedy może wybrać grubość bluzy do swoich indywidualnych potrzeb.

-Bluza bez kaptura – najczęściej wkładana przez głowę – stanowi alternatywę dla swetrów i jest często wybierana przez kobiety w trakcie spotkań ze znajomymi. Najczęściej dobierana do dopasowanych, jeansowych spodni.

Opublikowany w Moda