Czarter jachtów w Chorwacji

Wyjeżdżając do Chorwacji, często czujemy pewnego rodzaju niedosyt, spoglądając na bezkresne ciepłe morza. Sposobem na to, aby czerpać pełnymi garściami z urlopu w Chorwacji może być czarter jachtów. Wypożyczenie jachtu i możliwość żeglowania nim po pełnych, błękitnych morzach, jest sposobem na fantastyczny relaks i spróbowanie w życiu czegoś nowego.

Czy potrzebny jest patent sternika?

Wiele osób nawet nie podejmuje tematu czarterowanie jachtów za granicą, gdyż obawiają się wysokich kosztów, a poza tym myślą, że do tego konieczny jest patent sternika. Rzeczywiście osoby, którym marzy się czarter jachtów Chorwacja, mogą wyczarterować taki jacht i popłynąć nim samodzielnie w rejs – o ile posiadają odpowiednie uprawnienia. Jednak żeglowanie to przyjemność nie zarezerwowana jedynie dla potrafiących stać za sterem. To także możliwość przeżycia wspaniałej przygody z doświadczonym skipperem za kółkiem. Żeglarz, który posiada odpowiednie uprawnienia, wynajęty na czas Twojego rejsu, może wspaniale poprowadzić łódź i pokazać Ci najpiękniejsze zakątki Chorwacji od strony morza! Zdecydowanie warto skorzystać z usług skippera.

Ile kosztuje czarter jachtów w Chorwacji?

Wynajem jachtu w Chorwacji może być kosztowną zabawą, jednak tak naprawdę wszystko zależy od tego, na jak duży i luksusowy jacht się zdecydujemy. Na stronach oferujących czartery dostępne są bardzo szczegółowe cenniki podające cenę w złotówkach za dzień wynajmu. Taka impreza może więc kosztować od 300 do nawet 7-8 tysięcy złotych za dzień! Wypożyczenie małego jachtu żaglowego lub łodzi motorowej to koszt około 300-400 złotych za dzień. Luksusowe, wieloosobowe houseboaty to koszt kilku tysięcy złotych, jednak są to ogromne łodzie, na których można organizować fantastyczne imprezy. Warto pomyśleć o wynajęciu luksusowego jachtu wspólnie z przyjaciółmi, gdy ma się ochotę na imprezę życia w Chorwacji. Koszty podzielone na kilka lub kilkanaście osób automatycznie stają się nie aż tak obciążające kieszeń imprezowicza. Za to przeżycie imprezy na wyczarterowanym luksusowym jachcie to jest coś!