czarter jachtów

Czarter jachtów

Ludzie pragnący przeżyć ciekawą przygodę podczas urlopu mogą się zdecydować na czarter jachtów. Jest to niesamowite przeżycie oraz poznanie nowych możliwości. Dodatkową zaletą urlopu na jachcie jest to, że można się zdecydować na taką rozrywkę razem ze znajomymi lub rodziną.

Na czym polega czarter jachtów?

   Czarter jest rodzajem umowy pomiędzy osobą wynajmującą jacht, czyli czarterującym oraz opiekunem jachtów w marinie, czyli armatorem.

   Umowa czarteru jachtu obejmuje wynajęcie danego, określonego jachtu w określonym czasie, z określonego miejsca, za określoną sumę pieniędzy. Czarterując jacht ma się pewność wyruszenia w rejs wybranym jachtem z jasno określonym wyposażeniem, które jest szczegółowo opisane w specyfikacji jednostki.

Jak przebiega czarter jachtów?

   Czarter jachtu zazwyczaj rozpoczyna się od wstępnej rezerwacji. Po uzupełnieniu formularza, czarterujący ma czas na podjęcie ostatecznej decyzji oraz wpłatę zaliczki. Pozostała suma za rejs musi być wpłacona przed wypłynięciem.

   W dniu rejsu należy stawić się w wyznaczonym porcie. Jeśli ma być to rejs ze skiperem, to osoba taka zazwyczaj już czeka na swoją nową załogę. Następnie odbywa się przejęcie od armatora jachtu i sprawdzenie jego stanu i wyposażenia.  Po sprawdzeniu następuje podpisanie protokołu odbioru oraz wpłacenie kaucji, a w zamian otrzymujemy wszelkie dokumenty jachtu.

   Po tych czynnościach nadchodzi czas na rejs. Należy pamiętać, że korzystając  z usług skipera, to on staje się kapitanem i załoga musi wykonywać jego polecenia.

   Zazwyczaj czarter jachtów trwa od soboty do soboty, dlatego nie należy się spóźniać, ponieważ w porcie może już czekać kolejna załoga, a spóźnienie zazwyczaj wiąże się ze sporymi karami finansowymi.

   Po przybiciu do portu należy zgłosić się do armatora, który sprawdzi stan i wyposażenie jachtu oraz podpisze protokół odbioru. Następnie zostanie wypłacona kaucja.

   Czarter jachtów nie jest skomplikowaną czynnością, a rejs jachtem może być niesamowitą przygodą. Warto chociaż raz w życiu spróbować takiego przedsięwzięcia.