Czy depilacja laserowa jest bolesna?

Depilacja laserowa już w tym momencie jest jedną z najpopularniejszych, a na pewno najnowocześniejszych metod pozbywania się zbędnego owłosienia. Najchętniej korzystają z niej oczywiście kobiety, gdyż to one – zdecydowanie częściej niż mężczyźni – marzą o gładkim ciele bez żadnych włosków, uchodzącym za standardowy kanon piękna. Wokół depilacji laserowej na przestrzeni lat narosło mnóstwo mitów. Warto się z nimi rozprawić, aby już nikt więcej ich nie powielał.

Sprawdź: Salony depilacji laserowej w Gdyni – Depilacja.pl

Pierwszy mit – zabieg sprawia ból. A w żadnym wypadku nie jest to prawda. Można nawet powiedzieć, że spośród tych najefektywniejszych metod, dających najtrwalsze efekty to właśnie depilacja laserowa Gdynia jest najmniej bolesna. Dużo bardziej niekomfortowe bywa stosowanie wosku lub pasty cukrowej. W przypadku tych dwóch metod depilacji ból rzeczywiście zawsze się pojawia, a gdy skóra jest delikatna i wrażliwa, może poważnie przybierać na sile. Nie należy jednak wiązać go jakoś specjalnie z depilacją laserową. Ona w pewnych przypadkach nie będzie całkowicie bezbolesna, jednakże większość pacjentek odbiera ją dość dobrze. Wszystko zależy od indywidualnych predyspozycji skóry. Dla niektórych kobiet depilacja laserowa może okazać się nawet całkowicie bezbolesna i nie są to wcale wyjątki od reguły. Sporo zależy też od miejsca usuwania owłosienia. Depilacja laserowa Gdynia bywa dość nieprzyjemna w momencie, gdy tych włosków kobieta chce się pozbyć z miejsc intymnych bądź z pach. Mimo wszystko i tak spokojnie każdy może przejść przez zabieg. Nie jest on na pewno niczym strasznym.

 

Podczas depilacji laserowej nie występuje jednak uczucie typowego bólu, kojarzonego z wyrywaniem włosków woskiem czy pastą cukrową. Odczucia bardziej przypominaną lekkie pieczenie, ewentualnie szczypanie. Niektóre kobiety mówią, że jest to takie uczucie, jak gdyby coś je delikatnie kłuło w skórę. Ból nie jest więc specjalnie silny, a nowoczesne kliniki potrafią zminimalizować go dosłownie do minimum.

Czy depilacja laserowa jest bolesna?
Oceń ten post