decoupage na drewnie

Decoupage na drewnie

Każdy z nas zapewne zna i wie czym jest technika decoupage. A dla tych, którzy nie wiedzą, jest to metoda dawania drugiego życia przedmiotom. Możemy dzięki temu mieć oryginalne i piękne przedmioty.

Decoupage na drewnie to niezbyt trudna sztuka, oczywiście pod warunkiem, że posiadamy odpowiednie przedmioty do jej wykonywania, jak również wiemy, jak się za to zabrać. Będziemy potrzebować kleju, który jest przeznaczony do drewna, czegoś drewnianego i najlepiej papieru ryżowego lub jakiś serwetek, z pięknymi wzorami, które nas zauroczyły. Dzięki temu będziemy mogli, np. przyozdobić pięknie szkatułki lub też podstawki pod kubki, które zostały wycięte z drewna. Na sam koniec przyda się także lakier bezbarwny, który doda połysku i urody naszemu dziełu.

Sprawdź także: decoupage na drewnie – Dekorak

Przede wszystkim dobieramy odpowiednio nasz papier lub serwetkę. Przykładamy do drewnianego elementu w taki sposób, w jaki chcemy, a później, pędzelkiem o odpowiedniej szerokości, zamoczonym w kleju, przejeżdżamy po serwetce lub papierze. Tym samym się przykleja i pozostawia piękny wzór na przedmiocie. Następnie musimy zaczekać do wyschnięcia. Na samym końcu malujemy lakierem transparentnym. Możemy oczywiście jeszcze w liczne sposoby przyozdabiać nasze dzieło. Chociażby domalowując farbami jakieś elementy, aby dodać mu “ducha” i uroku. Takie dzieła możemy zachowywać, sprzedawać lub oferować naszym bliskim w prezencie. Jest to doskonały sposób na ofiarowanie czegoś zrobionego przez nas, jak również nietypowego oraz oryginalnego, niedostępnego w sklepach.