Depilacja laserowa – ile zabiegów?

Jeżeli zdecydujesz się na przeprowadzenie zabiegu depilacji laserowej, z jego pomocą zdołasz pozbyć się włosków z dosłownie każdej partii swojego ciała. Usuniesz je zarówno z rąk i nóg, jak i z twarzy, okolic bikini czy nawet szyi bądź klatki piersiowej. Zabiegi są niemalże całkowicie bezbolesne. Bywają delikatnie nieprzyjemne, ale nigdy nie doprowadzają do większego dyskomfortu. Są bezpieczne dla każdego typu skóry, ponieważ jej nie uszkadzają, gdyż oddziałują wyłącznie na mieszki włosowe. Właśnie dzięki temu depilację laserową można z powodzeniem przeprowadzać nawet w okolicach miejsc intymnych. Aby jednak uzyskać trwałe efekty po zabiegu, najprawdopodobniej będziesz musiał go powtórzyć. Dlaczego jest to jednak aż tak ważne?

Zobacz także: https://depilacja.pl/salony/depilacja-laserowa-wroclaw/

Efekty depilacji laserowej

Włosy wzrastają w kilku fazach. Najintensywniej rozwijają się podczas aktywnej fazy wzrostu, która powoduje, że stają się widoczne na powierzchni skóry. Ten okres nazywamy fazą anagenu. Antagonistyczna dla niej jest faza zaniku, określana mianem katagenu. Depilacja laserowa Wrocław działa skutecznie tylko w momencie, gdy włoski znajdują się w fazie aktywnego wzrostu. Jeżeli włos zostanie jej poddany w okresie katagenu, laser w ogóle na niego nie zadziała i go nie usunie. Rozwiązanie wydaje się proste. Wystarczy wyznaczyć moment rozpoczęcia się fazy wzrostu, by depilacją laserową zająć się właśnie w tym okresie. Problem jest jednak taki, że każdy włos na ludzkim ciele może rozwijać się nieco inaczej. Fazy przeplatają się ze sobą, tak więc nie da się wytypować momentu, w którym wszystkie włoski będą się znajdować w aktywnej fazie wzrostu. To właśnie jest powód, dla którego depilacja laserowa musi zostać powtórzona. Z ilu zabiegów musi więc składać się kompletna depilacja laserowa Wrocław?

Ich ilość zawsze dopasowuje się do konkretnego przypadku, jednak na ogół jedna seria depilacji laserem obejmuje od trzech do czterech zabiegów. Należy je przeprowadzać w równych odstępach czasu, średnio co dwa lub trzy miesiące.