Depilacja laserowa – zabiegi dla każdego

Depilacja laserowa to zabieg, który jest o wiele bardziej skuteczny w usuwaniu niechcianego owłosienia niż jakakolwiek inna metoda. Jednak laserowa depilacja nie jest dla każdego. Istnieją bowiem poważne przeciwwskazania, które mogą uniemożliwić jej przeprowadzenie.

Kiedy u pacjentek nie można przeprowadzić laserowej depilacji?

         Po pierwsze, gdy są w ciąży. To mogłoby zaszkodzić nienarodzonemu dziecku. Po drugie wtedy, gdy biorą leki światło uczulające. Antydepresanty i antybiotyki także powodują, że nie można przystąpić do depilacji laserowej. Przeszkodą jest również opalenizna. Należy poczekać, aż zniknie. Dopiero wtedy, można cokolwiek robić. Nowotwory również już te przebyte dyskwalifikują z możliwości poddania się laserowej depilacji. Także infekcje grzybicze w miejscu zabiegu są powodem odmowy. Nawet włosy rude, siwe lub blond powodują, że laserowa depilacja staje się bezcelowa.

Sprawdź: Depilacja laserowa Wrocław – Depilacja.pl

Czy depilacja laserem boli?

        To zależy. Po pierwsze od gęstości owłosienia, które pragnie się usunąć. Nie jest odkryciem stwierdzenie, iż im grubsze włoski, tym większej siły trzeba użyć, by się ich pozbyć. Dla większości pacjentek aplikacja lasera jest raczej jak ukłucie komara. Niemniej zdarzają się panie, które na dawkę światła lasera reagują bardziej nerwowo. Wynika to zapewne z faktu, iż każdy z nas ma inny próg bólu. To, co dla jednego stanowi błahostkę, drugiemu może kojarzyć się z realnym cierpieniem.

Czy można jakoś złagodzić ból po depilacji laserowej?

         Ależ oczywiście. Po pierwsze należy zadbać o właściwe nawilżenie skóry. Na rynku kosmetycznym jest wiele skutecznych preparatów po depilacyjnych. Po drugie można w miejscu depilacji kłaść niewielkie kosteczki lodu. One ukoją podrażnienie i przyniosą przyjemny chłód. Ból będzie mniejszy, gdy uda się posłuchać zaleceń lekarza. Gdy skóra nie będzie mechanicznie podrażniana ani poddawana działaniu gorąca powinna powoli odzyskać dawną kondycję i wygląd. Depilacja laserowa co prawda wiąże się z lekkim psychicznym dyskomfortem, lecz jest on absolutnie do wytrzymania.

Depilacja laserowa – zabiegi dla każdego
Oceń ten post