Dobra prowadnica meblowa dostosowana do danych warunków…

Prowadnice meblowe umożliwiają poruszanie się szuflad w swojej zabudowie. Dzięki nim możliwe jest sprawne funkcjonowanie i używanie szuflad. Jednak prowadnice meblowe różnią się od siebie osiągami, udźwigiem, materiałem z jakiego są zbudowane i ostatecznie – ważnymi funkcjami dzięki którym potrafią być przystosowane do różnych warunków roboczych. Jednym z bardzo ważnych rodzajów prowadnic meblowych dostępnych na stronie firmy Furnica są prowadnice meblowe z pełnym wysuwem.

 

Prowadnice z pełnym wysuwem – komfort korzystania z głębokich szuflad

Głębokie i długie szuflady są z jednej strony bardzo dobre bo mogą pomieścić w sobie bardzo dużą ilość różnych przedmiotów. Jednak podczas zamontowania do nich klasycznych prowadnic mogą okazać się niezwykle problematyczne w funkcjonowaniu. Wyginanie się i wkładanie rąk w poszukiwaniu często ,,na ślepo” konkretnych pożądanych w danym momencie przedmiotów może być bardzo irytujące. Taka sytuacja może nie mieć nigdy miejsca w momencie zamontowania specjalnych prowadnic meblowych z pełnym wysuwem. Fenomen działania tego typu prowadnicy polega na możliwości wysunięcia całej szuflady poza powierzchnię mebla w wyniku czego wnętrze szuflady jest widoczne dla obserwatora w całej okazałości. Dzięki temu szybko i prosto wybierze to co go interesuje oszczędzając przy tym czas i nerwy. Takie prowadnice są najczęściej wybierane do pracowniczych miejsc z dużą ilością głębokich szuflad przykładowo z aktami bądź lekami. Dzięki temu pracownicy będą mogli szybko znaleźć potrzebny w danej chwili przedmiot i dostarczyć go do klienta.

 

Jednak prowadnice z pełnym wysuwem to tylko jeden z wielu dostępnych na stronie firmy Furnica udogodnień. Istnieją również inne mechanizmy dzięki, którym życie może stać się prostsze. Należą do nich przykładowo mechanizm push to open, który ułatwia pracę z zajętymi rękoma. Kiedy chce się włożyć dane przedmioty do szuflady należy jedynie wcisnąć jej powierzchnię, a całą resztą zajmie się prowadnica. Samoistnie wysunie się z korpusu mebla otwierając dla użytkownika swoje wnętrze. Taka funkcja jest często łączona z samoistnym domykiem, dzięki któremu wystarczy tylko lekko popchnąć szufladę aby sama się zamknęła.

Sprawdź: Prowadnice do szuflad z pełnym wysuwem

Podsumowanie

Firma Furnica tworzy w swoich prowadnicach funkcjonalne nowinki będąc na bieżąco z europejskimi trendami. Dzięki takim zmianom obchodzenie się z szufladami może być szybsze, wygodniejsze, a przede wszystkim bardziej komfortowe niż kiedykolwiek. Wystarczy tylko dobry montaż i można cieszyć się efektem.

Opublikowany w Dom