Droga do lepszego życia

Do tej pory byłem raczej kanapowcem, leżącym z paluszkami i pilotem przed telewizorem. Zawsze byłem zmęczony, na spacer mi się nie chciało iść, bo za zimno albo za gorąco. I najlepsza wymówka – są grubsi ode mnie. Postanowiłem to zmienić, kiedy okazało się, że mam problemy z nadciśnieniem.

Zabrałem się za siebie i rozpocząłem walkę z nadprogramowymi kilogramami. Oprócz tego, że zacząłem ograniczać słodycze, zwracam większą uwagę na to co jem. Korzystam z aplikacji, w której zapisuję co i w jakich ilościach spożywam i staram się nie przekraczać 2000 kalorii dziennie.

Do tego oczywiście dołączyłem ruch. Z racji tego, że nigdy nie miałem absolutnie nic wspólnego ze sportem, nie miałem nawet porządnych butów. Dlatego właśnie zacząłem rozglądać się najpierw za sportowymi butami. Poszedłem do sklepu i poprosiłem o pomoc sprzedawcę. On bez chwili zastanowienia polecił mi buty under armour. To buty, które stworzone zostały z myślą o sportowcach. Nie byłem przekonany, bo przecież ze mnie żaden sportowiec. Najpierw przymierzałem polecane buty under armour, a potem jeszcze kilka innych, sportowych par. No i sprzedawca chyba wiedział co robi, bo oczywiście najwygodniejsze były te przymierzane jako pierwsze. Uboższy o kilka stówek wróciłem z nowym nabytkiem do domu. Moja żona była zaskoczona i dumna, że tak szybko przeszedłem do działania. Widać było, że jest ze mnie dumna.

Już następnego dnia postanowiłem skorzystać z trwającego nadal entuzjazmu i wypróbować nowy zakup. Wybrałem się na długi spacer. Chodziłem ponad godzinę po okolicy. Pogoda była przepiękna, a moje nowe buty under armour sprawdziły się znakomicie. Jestem przekonany, że jak już trochę schudnę to będą idealne również do biegania. Poleciłem je już kilku moim kolegom, bo oprócz tego, że są super wygodne, to jeszcze wyglądają bardzo fajnie i oryginalnie. Zastanawiam się nad zakupem pozostałych części ciuchów sportowych – spodenek, koszulki termicznej. Postanowiłem, że jeśli wytrwam miesiąc w moim postanowieniu to zacznę kompletować bardziej profesjonalny strój. Jeśli mi się nie uda, to buty under armour i tak mi się przydadzą po prostu do chodzenia, bo są super wygodne.

Czuję się świetnie, mam więcej siły i jestem mniej zmęczony. Czasem brakuje mi trochę moich ulubionych seriali, ale powoli przerzucam się na słuchanie podcastów i zabieram ze sobą na spacery jakieś fajne nagrania. I to też zaczyna mi wystarczać. Rodzina bardzo mnie wspiera, więc mam nadzieję, że to będzie moja droga do lepszego i zdrowszego życia. Zobacz również: https://mmsport.pl/pol_m_Mezczyzni_Buty-397.html

 

Droga do lepszego życia
5 (100%) 1
Opublikowany w Moda