Drukarki marki HP – jakość i efektywność

Drukarki to w dzisiejszych czasach niezwykle ważne instrumenty, jakimi posługuje się praktycznie każda osoba. Nie ważne czy chodzi o szkołę, studia czy dorosłą pracę – w każdej z tych segmentów drukarka stanowi nieodzowny element funkcjonowania otoczenia sprawiając, że rozpowszechniła się tak bardzo w skali ostatniej dekady. Jednak aby drukarka mogła funkcjonować trzeba zakupić do niej dodatkowy element jakim jest toner do drukarki. Dzięki niemu możliwe jest przeniesienie wirtualnego dokumentu bądź fotografii na fizyczny papier. Faktury czy inne dokumenty mogą być przesyłane między firmami odległymi od siebie na setki tysięcy kilometry i umożliwić im współpracę. Drukarki marki HP wybiły się ponad innych producentów i od lat stanowią jeden z najpopularniejszych wyborów.

 

Tonery HP – dopasowane dla swoich drukarek

Tonery marki HP są przystosowane specjalnie do drukarek swojej marki. Stanowi to najbardziej efektywne połączenie z możliwych, gdyż projektanci tonerów HP dobierają je idealnie pod zabudowę swoich drukarek. Ogranicza to możliwość awarii spowodowanych uszkodzeniem tonera i wylaniem się jego wnętrza do środka drukarki. Taka sytuacja może być tragiczna w skutkach – zalanie wnętrza drukarki może spowodować jej trwałe uszkodzenie. Dlatego też najlepiej ograniczyć takie ryzyko do minimum i wybierać tonery marki HP dedykowane do swoich urządzeń. Dodatkowo bezawaryjność to nie wszystko co marka HP ma do zaoferowania. Jakość wydruku jest bardzo dobra, dlatego też oprócz drukowania dokumentów typy Word śmiało można decydować się na wydruk wysokiej jakości fotografii. Żywotność jaką prezentują te tonery również zachwyca – zapewniają większą liczbę wydruków niż nawet najlepsze zamienniki..

A jeśli mowa o zamiennikach – wiele stron internetowych oferuje zamienniki do tonerów. Jednak często zamiast zaoszczędzić na zakupie można sobie przysporzyć więcej kłopotów. Takie tonery mogą nie być już tak dobrze zabezpieczone jak oryginalne przez co istnieje ryzyko wylania się ich do wnętrza drukarki i zalania jej. Jakość i żywotność też pozostawia wiele do życzenia..

Dlatego warto sięgać po oryginalne tonery takie jak HP CF244A, HP CF279A/X, CF230A/X czy też HP CE28.

 

Jak to działa?

Wielu z nas zapewne zastanawiało się jak działa taki toner – przecież nie ma on atramentu lecz tylko proszek. Lecz ten proszek jest naelektryzowany, a działając na niego wiązką światła pochodzącą z lasera zaczyna się magia. Proszek zostaje wtedy przyciągnięty magnetycznie do powierzchni kartki na której osiada tworząc pożądany wzór scalający się z tym widocznym na ekranie komputera.