Farby do skóry naturalnej – CraftPoint

Skóra naturalna to bardzo szlachetny materiał o który powinno się bardzo dobrze dbać. W sklepie internetowym Craftpoint można znaleźć wiele artykułów dzięki, którym wykonanie skórzanego produktu przez kaletników będzie możliwe. Aby upiększyć efekt takiego dzieła poleca się użycie na powierzchnie skóry dobrej jakości farb, które mogą wnieść do nich nowy blask i ciekawą barwę. Jednak aby to uczynić warto jest zrobić dobry research i znaleźć odpowiednią farbę do skóry, która sprosta oczekiwaniom i nie zniszczy pięknej skóry bydlęcej. Przykładem takiej farby jest firma Fiebing’s, która od ponad 120 lat znajduje się na rynku ciesząc kaletników swoimi właściwościami. Jednak za renomą idzie doświadczenie – tak długa obecność na rynku i wysokie wyniki sprzedażowe muszą świadczyć o ogromnym zaufaniu i jakości co do sprzedawanych produktów.

 

Sprawdź: farby do malowania skóry – CraftPoint

 

Rodzaje farb do skór naturalnych

Jednak farba farbie nie równa i w zależności od potrzeb powinno stosować się jej różne rodzaje. Do tych najpopularniejszych zalicza się farby do malowania oraz renowacji skóry.

Tych pierwszych używa się w trakcie wykonywania projektów kaletniczych takich jak paski, skórzane torebki bądź torby. Dzięki nim mogą uzyskać one ciekawą barwę jednocześnie chroniąc powierzchnie skóry przed nadmiernymi przetarciami. Jednak farba powinna być bardzo umiejętnie i równomiernie rozprowadzona, aby dostała się do wszystkich porów skóry bydlęcej. Im głębiej tym lepiej – wtedy nawet po przetarciach kolor będzie widoczny. Niestety źle rozprowadzona farba, która pokryje tylko powierzchnie zewnętrzną skóry może z czasem się zetrzeć, przez co cały produkt straci swój piękny wygląd.

Jednak istnieje opcja aby temu zaradzić.. Są nią farby do renowacji, które uratowały już nie jedne elementy galanterii skórzanej. Nawet obuwie, którego skóra jest bardzo przetarta jest do uratowania! Wszystko może zakryć dobrze używa farba do renowacji.

 

Podsumowanie

Wszystkie omawiane farby można znaleźć w sklepie internetowym Craftpoint – każda z nich jest sprawdzona i odznacza się wysoką jakością.