Garderoba i jej aranżacja

Nieczęsty widok w wielu domach, ale niezwykle częsty w profilach w mediach społecznościowych wielu gwiazd i blogerek. Garderoba, bo o niej mowa, to rodzaj pomieszczenia służącego do przechowywania, ale obecnie może mieć też status pomieszczenia użytkowego służącego działalności blogowej, miejsca do czytania książek, planowania czy odpoczynku. Pięknie zaaranżowana garderoba to ekskluzywne pomieszczenie w którym znajduje się wszystko to, co kobiety kochają najbardziej-buty, ubrania, akcesoria, biżuterii kosmetyki. O czym pamiętać podczas aranżacji garderoby?

Półki, wieszaki, szuflady cargo

Przede wszystkim planowanie przestrzeni to podstawa, ale równie ważna jest analiza przedmiotów, które mamy, które lubimy oraz jaki jest najlepszy sposób ich przechowywania. Jeżeli mamy dużo odzieży, która się nie mnie oraz może być przechowywana na półkach czy w szufladach, wtedy warto zadbać o ich jak największą ilość oraz zadbanie o segregację odzieży. Każda półka powinna mieć inne przeznaczenie bo taki zabieg pozwoli na utrzymanie porządku w garderobie. Spodnie warto trzymać osobno, t-shirty osobno, podobnie jak swetry, bluzy czy spódnice. Warto zadbać również o szuflady cargo niezbędne na bieliznę czy skarpetki. Elementem, który sprawdzi się idealnie w przypadku każdej fanki obuwia, są półki lub wieszaki na buty. Im więcej obuwia posiadamy lub planujemy mieć w przyszłości, tym lepiej już na etapie planowania zadbać o to, by miejsca wystarczyło na dużo par. Podobnie sprawa ma się z torebkami. Kobiety lubią mieć dodatki w kolorze obuwia, ale to nie znaczy, że tak jest w każdym przypadku. Nie zmienia to jednak faktu, że żadna osoba nie poprzestaje na jednym egzemplarzu modnej shopperbag, kopertówki czy listonoszki, zatem półki i wieszaki na torebki będą idealnym rozwiązaniem w garderobie.

Lustro

Garderoba to nie tylko miejsce przechowywania ale też kompletowania stylizacji. Właśnie dlatego niezaprzeczalnie ważnym elementem w garderobie jest lustro. Duża tafla lustrzanego szkła oprawiona w pasującą do wnętrza ramę zapewni dobra widoczność całej sylwetki i stylizacji oraz będzie ciekawym dodatkiem do wnętrza. Jeżeli garderoba nie będzie miała struktury otwartej, a zamykane na drzwi przesuwne systemy, wtedy warto zastosować lustro na jednej powierzchni drzwi szafy.

Garderoba i jej aranżacja
Oceń ten post
Opublikowany w Moda