Informacje o ciągnikach siodłowych

Dobre ciągniki siodłowe stanowią główny element wyposażenia każdej firmy zajmującej się przewozem materiałów do różnych zakątków świata. Cieszą się niezwykła popularnością i stanowią największy filar branży przewoźniczej. Ich niezawodność, wysoka moc i funkcjonalność jest bardzo pożądana. Ciągniki siodłowe produkowane są przez różnego rodzaju firmy a do najbardziej popularnych, które można zauważyć na drogach są ciągniki siodłowe firmy DAF, IVECO czy też SCANIA. Posiadają one około 12-13litrowe silniki o mocy 400-450 koni mechanicznych sprawiając, że mogą uciągnąć naprawdę wiele.

Sprawdź także: Samochody Dostawcze nowe i używane – gielda.grupadbk.com

Charakterystyka ciągników siodłowych

Sam indywidulany ciągnik siodłowy nie posiada ładowności w żadnym calu. Jednak istnieją specjalne naczepy dzięki czemu zawdzięczając bardzo dużą moc i pojemność silnika mogą przewozić wiele ton specjalistycznych materiałów po całym świecie. Najważniejszym elementem pośrednim występującym w całej konstrukcji jest siodło. To właśnie dzięki niemu zapewniona jest zwrotność pojazdu i praca w trudnych warunkach. Na pierwszy rzut oka wydawałoby się, że to połączenie jest sztywne, jednak w takim wypadku skręcalność i wjazd w różnego rodzaju uliczki nie byłby dostępny co uniemożliwiłoby przewóz określonych materiałów.

Ciągnik siodłowe są bardzo drogim sprzętem specjalistycznym, jednak bez nich żadna firma nie będzie mogła pełnić swoich usług. Niezależnie od decyzji kupna czy wynajmu ciągnika siodłowego warto wybrać sprawdzone firmy, które występują na rynku od wielu lat. Należą do nich przede wszystkim ciągniki firmy DAF, posiadające cechy umożliwiające ergonomiczną jazdę. Spalanie paliwa jest w tej branży bardzo istotne, gdyż jest to jeden z najdroższych pozycji znajdujących się na liście rachunkowej przedsiębiorców. Jest to firma pochodząca z Holandii, która zdecydowanie jest zadowolona z współpracy z polskim państwem do którego sprzedaje największą część swojej corocznej floty produkcyjnej.

Kolejnym przykładem jest IVECO będące włoską firmą, której najbardziej charakterystyczną częścią jest ciekawa półautomatyczna skrzynia biegów. Są wydajne i bezpieczne, a także mało awaryjne.

Ostatnim przykładem są ciągniki SCANIA pochodzące z nowoczesnej Szwecji i stanowią najelpszą kombinację siły i ergonomii.

 

Podsumowanie

Każdy biznes przewoźniczy musi wyposażyć się z w kilka ciągników siodłowych i dopasowanych do nich naczep aby mógł spełniać zlecenia klientów i zarabiać pieniądze. Ważne jest aby dokładnie wiedzieć co się kupuje, aby nie wpaść w zakup awaryjnego pojazdu ciągnącego wysokie koszty.