Jak dopasować suplementy do ustalonych celów?

Nikt nie powinien przyjmować żadnych suplementów diety na tzw. “chybił trafił”. Nie należy ich kupować z uwagi na to, że są akurat modne, popularne i dobrze się sprzedają. Wszystkie suplementy dla sportowców działają w jakiś konkretny określony sposób. Nie ma preparatów uniwersalnych. Zanim więc zacznie się je przyjmować, należałoby określić swoje cele, do których chce się dążyć i które chce się osiągać szybciej z pomocą dopasowanej do nich suplementacji.

Zobacz także: mk-677 – WXN Labs

Osoby, które trenują siłowo, zazwyczaj dążą do rozbudowywania sylwetek i zwiększania muskulatury. W przypadku takich celów na pewno dobrym pomysłem będzie sięgnięcie po preparaty BCAA, składające się z wybranych aminokwasów. Co prawda niektórzy twierdzą, że one w ogóle nie działają, ale nie jest to prawda. Tworzące białka aminokwasy zawsze będą wspomagać kształtowanie sylwetki polegające na budowaniu masy mięśniowej, gdyż to one są absolutnie najważniejszymi substancjami budulcowymi dla mięśni. Opcjonalnie BCAA można zastąpić po prostu jakąś odżywką białkową. Ona na ogół składa się ze wszystkich aminokwasów. Jest takim zastępcą normalnego jedzenia – mięsa, nabiału i jajek.

 

Istnieją też specjalne suplementy dla sportowców pomagające tym, którzy chcą przytyć, ale z powodów genetycznych objawiających się ultra szybkim metabolizmem nie potrafią przybrać na wadze i to nawet podczas stosowania diety wysokokalorycznej. Tymi preparatmi są gainery. To produkty składające się ze wszystkich makroskładników, w których przeważają jednak węglowodany, uzupełniane głównie wartościowym białkiem. Chcąc kupić taki gainer, warto też spojrzeć na to, czy w jego składzie pojawiają się pewne dodatkowe substancje odżywcze. Warto bowiem stosować produkty, które są wzbogacane witaminami i minerałami.

 

A co zrobić, jeżeli cel jest zgoła inny, czyli staje się nim chęć szybkiej utraty tkanki tłuszczowej? Na redukcji można zastosować różnego rodzaju spalacze tłuszczu. Niektóre z nich są produktami w pełni naturalnymi, bazującymi przede wszystkim na kofeinie oraz ekstrakcie z zielonej herbaty.