Moduły optyczne Fibermarkt

Moduły optyczne

Samych rodzaj modułów optycznych jest bardzo dużo, każdy rodzaj modułu ma przeznaczoną i określoną funkcję. Jednak zawsze moduły optyczne są wykorzystywane do transmisji danych i dlatego najczęściej stosuje się je przy monitoringu i w telekomunikacji.

 

Gwarancja kompatybilności

Na rynku jest bardzo wiele rodzaj modułów optycznych. Służą one do przekazywania danych po jednym włóknie lub wielu. Najczęściej produkowane są w połączeniu z interfejsem. Odpowiedni moduł optyczny jest małym przetwornikiem sygnału optycznego na sygnał elektryczny lub sygnału elektrycznego na sygnał elektryczny. Najważniejszy jest fakt by dany moduł optyczny był kompatybilny z urządzeniami różnych producentów i na ogół jest, jednak zawsze przed zakupem dobrze jest się jeszcze upewnić.

Ponadto zadaniem każdego modułu optycznego jest praca z różnego rodzaju przełącznikami, routerami, czy media konwerterami. Najczęściej stosuje się tę współpracę w biurach, przemyśle i różnego rodzaju rozwiązaniach operatorskich. Plusem wszystkich modułów jest także specjalne zatrzaskowe zabezpieczenie, które doskonale zabezpiecza złącze przed wyciągnięciem.

 

Doradztwo w doborze odpowiedniego modułu

Zakup odpowiedniego modułu optycznego nie jest prostą sprawą. Trudno jest określić jaki typ modułu będzie potrzebny w danym połączeniu i kompatybilny z urządzeniem. Sprzedawcy modułów optycznych to także doskonali doradcy. Doskonale potrafią dobrać odpowiedni moduł, który za zadanie będzie miał pracę na jednym włóknie w obu kierunkach jak i moduł transmitujący dane na dwóch włóknach. Ponadto w danym sklepie można nie tylko dowiedzieć się jaki moduł najlepiej będzie pasował do danego systemu ale także jak go zakodować pod każdy rodzaj przełącznika dostępnego na rynku.

Moduły optyczne stały się popularne wraz z powstaniem złączy światłowodowych, doskonale transmitują i przekazują wszelkie dane. Ważne jest tylko by wiedzieć z jakimi urządzeniami je połączyć i z jakiej marki. Można je również odpowiednio przekodować i wtedy też da się tego rodzaju moduł odpowiednio dopasować. Duży wybór modułów optycznych