Nadpotliwość – jak ją pokonać?

Nadpotliwość jest nadmiernym wydzielaniem potu, nieadekwatnym do danej sytuacji. Osoby, które cierpią na nadpotliwość posiadają ilość produkowanego potu przez organizm znacznie wyższą do stosunku ilości potu, jakiego potrzebuje organizm, aby zapewnić prawidłową termoregulację.

 

Jak leczyć?

Istnieje wiele metod, dzięki którym możemy zahamować nadmierną produkcję potu. Jedną z bardziej znanych metod jest metoda, która jest związana z iniekcjami toksyny botulinowej w miejsca, w jakich występuje nadmierne pocenie się. W naszym kraju w leczeniu wykorzystuje się głównie dwa preparaty toksyny botulinowej i są nimi Botox oraz Dysport. W przypadku nadpotliwości stosowanie leków pochodzenia roślinnego lub antyperspirantów czy leków doustnych przynosi jedynie okresową poprawę komfortu życia. Jeśli zdecydujemy się na stosowanie takich środków to efekt będzie krótki i słaby. Warto więc zdecydować się na wyżej wymienione środki i pożegnać się z kłopotem nadmiernej potliwości.

Brak jędrności skóry

Brak jędrności skóry zdarza się zazwyczaj po odchudzaniu. Jeśli w szybkim tempie stracimy kilka kilogramów to skóra, która dotychczas była gładka oraz napięta stanie się “zwiotczała”, a także pojawi się jej nadmiar. Najczęściej takie zmiany dotyczą skóry brzucha oraz piersi, a także ud czy pośladków, a także niestety twarzy. Po kuracji odchudzającej należy systematycznie przeprowadzać zabiegi pielęgnacyjne na całym ciele. Dobrym rozwiązaniem jest także stosowanie naprzemiennie ciepłych oraz zimnych pryszniców, co zapewni Ci rodzaj masażu.

Leczenie

Koniecznym jest korzystanie z kosmetyków ujędrniających. Na rynku znajdziesz wiele takich kosmetyków, jednak musisz wybrać najlepszy, aby efekt był zadowalający. W walce o świetną formę ciała sporą rolę odgrywa aktywność fizyczna. W każdym przypadku wskazany jest ruch, a przede wszystkim ćwiczenia na siłowni, a także jazda na rowerze bądź pływanie. Będzie to pierwszym krokiem do poprawienia jędrności oraz elastyczności skóry, a także zapewni Ci głęboką odnowę i przywróci młodzieńczą witalność.

Nadpotliwość – jak ją pokonać?
5 (100%) 1