Najciekawsze zabawki dla dwulatków

Dziecko, które ma już dwa lata jest dużo bardziej żywe, niekiedy samo szybko się porusza nie mówiąc już o lepszym poziomie kontaktu. Z tego względu zabawki jakimi się bawi mogą już nie tylko zajmować czas, ale także rozwijać dziecko na przeróżne sposoby. Dwulatki często są bardzo żywe i wszędzie ich pełno. Lubią zabiegać o uwagę rodziców, a czasami nawet buntować się. Z tego też względu dobrze jest wybrać zabawkę, która będzie skupiać jego uwagę na sobie i zajmować czas dziecka. Spowoduje to lepsze wyciszenie się dziecka, a równocześnie nieświadomą pracę nad opanowaniem jego zapędów, czy też lepsze ćwiczenie koncentracji.

 

 

Podział zabawek

Zabawki przeznaczone dla dwuletnich chłopców nie będą pokrywały się z wymaganiami dotyczącymi zabawek dla dziewczynek. Dlatego też dobrze jest wybierać już zabawki bardziej ukierunkowane na płeć dwulatka. Pozwoli to na lepsze zainteresowanie dziecka daną zabawką i sprawi, że zabawa nią będzie długa i udana. Rozróżniamy:

  • Zabawki dla dziewczynek

Dziewczynki w wieku 2 lat często podpatrują zachowania rodziców chcąc być takie jak one. Takie naśladowanie może sprawić, że polepszą się jej cechy opiekuńcze i wykształcą charakterystyczne dla jej płci zachowania. Do najbardziej pożądanych zabawek przez dziewczynki mogą należeć:

– Zestaw kuchni – posiadający różnego rodzaju akcesoria kuchenne występujące w kuchni w miniaturowych rozmiarach. Pomogą one ćwiczyć dziecku zdolności koordynacyjne połączone z skupieniem.

-Lalka – uruchomienie instynktu macierzyńskiego i opiekuńczego od młodych lat jest bardzo dobrym wyjściem

2) Zabawki dla chłopców

Chłopcy myślą w tym wieku głównie o koparkach czy samochodach. Dlatego też warto poszerzać jego zainteresowania decydując się na takie zabawki jak:

-Betoniarki czy traktory

-Samochody zdalnie sterowane ćwiczące koordynację chłopca

-Większe samochody na akumulator, które chłopcy mogą prowadzić i czuć się jak ojcowie za kierownicą swoich pojazdów.

 

Podsumowanie

Każda zabawka, którą dziecko będzie się długo bawić przyniesie jakieś korzyści dla jego rozwoju. Dlatego tak ważne jest wybranie tej odpowiedniej. Również można zabrać dziecko do sklepu i pozwolić mu na wybór tej, która mu się spodoba zapewniając sobie gwarancję sukcesu i dobrej inwestycji pieniężnej.

Opublikowany w Dom