Niezbędne elementy wyposażenia pokoju dziecięcego

Pokój dziecięcy jak każde inne pomieszczenie powinien być zaaranżowany w sposób adekwatny do czynności, jakie będą w nim wykonywane. Początkowo, kiedy dziecko jest małe, pokój dziecięcy powinien być wygodny dla rodziców, bo to głównie oni będą z niego korzystać. Podczas aranżacji takiego pomieszczenia wielu osobom wydaje się, że design jest najważniejszy. Nic bardziej mylnego. Na rynku jest dostępnych wiele mebli, sprzętów elektrycznych i przedmiotów, które ułatwiają pielęgnację i opiekę nad dzieckiem młodym rodzicom i to właśnie do tego warto przyłożyć szczególną wagę podczas projektowania wnętrza.

Fotel

Nie jest to może  element konieczny, jednak z całą pewnością wygodny fotel będzie idealny dla młodej mamy do karmienia. Karmienie to intymna chwila, którą mama ale i ojciec przeżywają i celebrują, szczególnie w pierwszych dniach dziecka. Stworzenie przestrzeni do karmienia jest niezwykle istotne, szczególnie wtedy gdy młodzi rodzice są często odwiedzani przez rodzinę i znajomych. Karmienie przy osobach postronnych może nie być niczym przyjemnym, dlatego warto zadbać o miejsce, w którym nakarmienie dziecka będzie procesem przyjaznym młodej matce.

Łóżeczko

Małe dzieci przez większą część dnia śpią, dlatego wygodne łóżeczko o przystosowanym do niemowlęcia materacu to must have każdego pokoju dziecięcego. Najczęściej wybór pada na drewnianą ramę z regulowanym spodem dzięki czemu wysokość ramy da się ustawić w zależności od wieku dziecka tak, by z niego nie wypadło, ale by sięganie po nie przez rodziców było łatwe Dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie łóżeczka modułowego ze zmiennymi elementami, które nawet po kilku latach gdy dziecko podrośnie, będzie mogło nadal z niego korzystać bez konieczności jego wymiany.

Niektóre modele łóżeczek składają sie też z elementu, który po rozłożeniu zapewnia powierzchnię do przewinięcia dziecka. Taki sprytny zabieg zapewnia wygodne miejsce do przebrania dziecka, ale nie zajmuje miejsca w pokoju wtedy, gdy jest nieużywany.

Niezbędne elementy wyposażenia pokoju dziecięcego
Oceń ten post