Ochrona przed słońcem

Lato to okres, w którym szczególnym zagrożeniem dla skóry są promienie słoneczne. Natężenie światła słonecznego nie tylko opala skórę, czyli wpływa na pojawienie się pigmentu, a co za tym idzie, pięknego, brązowego koloru, ale może też przyczynić się do występowania oparzeń skórnych. Jak zabezpieczyć skórę latem by ochronić ją przed niewidocznym przeciwnikiem?

Ubrania

Nie będzie zaskoczeniem fakt, że przebywając na słońcu nawet nie w szczególnej ekspozycji na nie, ale jednak w jego pełnym blasku, istotnym elementem chroniącym ciało są ubrania. Latem temperatury są bardzo wysokie co nie sprzyja nakładaniu na siebie wielu warstw ubrań. Ważne jednak by pamiętać o kolorze, który ma niewątpliwie znaczy wpływ na przyciąganie promieni słoneczne. Stroń od ciemnych kolorów jak czarny, granatowy, szary czy brązowy. Odpowiedniejszym wyborem będą bawełniane t-shirty, spodenki czy przewiewne sukienki o białym, kremowym czy beżowym kolorze. Pamiętaj by podczas plażowania mieć zawsze przy sobie zwiewną tunikę lub pareo, które można z łatwością zarzucić na ramiona. Taka ochrona sprawi, że promienie, choć przedostaną się przez cienką warstwę materiału  do skóry, nie będą tak destrukcyjne. Delikatne osłonięcie ramion ochroni też ciało przed poparzeniami, które przy dużej ich skali, są bardzo bolesne a skóra bardzo długo się goi.  Jeżeli chodzi o ubiór to chyba najważniejszym i kluczowym przedmiotem jest nakrycie głowy. Wybór mamy nieograniczony-można sięgnąć po kapelusz słomkowy, czapkę z daszkiem czy chustę, ale nie należy zapominać o tym istotnym elemencie, ponieważ ekspozycja głowy na promienie słoneczne może doprowadzić do udaru słonecznego.

Bez względu na to czy jesteśmy na wakacjach czy przemieszczamy się z domu do pracy, za każdym razem kiedy słońce bardzo mocno świeci, warto nakładać na skórę twarzy i ciała kremy z filtrem. Ich właściwości nie tylko ochronią  przed nierówną opalenizną i oparzeniami, ale też zadbają o zachowanie młodego wyglądu skóry.