Project Runway-walka na projekty

Projektowanie ubioru było niegdyś zarezerwowane tylko dla tych, którzy wykazywali się niebywałymi zdolnościami rysunkowymi, pomysłem, kreatywnością i nieszablonowym podejściem, oraz mieli kontakty czy możliwość finansowania swojego biznesu samodzielnie. Trzeba było mieć też olbrzymie kontakty w branży, czy zasłynąć nietypową działalnością i charyzmą.  Obecnie praktycznie każdy może rozpocząć swoją przygodę z projektowaniem, a nawiązanie kontaktów w tej branży, pozyskiwanie krawcowych czy materiałów, również zza granicy, jest coraz prostsze. Dzięki temu wiele osób podejmuje to wyzwanie, niekiedy samodzielnie szyjąc piękne elementy garderoby we własnym domu. Powstają również programy telewizyjne, które pomagają wybić sie na tle konkurencji oraz wygrać zwycięzcy rozgrywki nagrodę, która umożliwi lepszy start w tym artystycznym świecie. Jednym z takich programów jest Project Runway.

Gra na emocjach, presja czasu i współzawodnictwo

Tego typu programy mają to do siebie, że wzmagają wiele emocji przede wszystkim w uczestnikach, a dodatkowo bardzo ograniczony czas nie sprzyja wykonaniu pracy na 100%. Zawodnicy starają się deprymować innych rywali, co sprawia, że nie dają oni z siebie wszystkiego, co w normalnym środowisku mogłoby mieć miejsce. Project Runway polega na zadaniach, które zawodnicy muszą wykonać w określonym czasie. Zadania dotyczą zarówno wykorzystania określonych materiałów, kolorów czy surowców, niekiedy nawet starając się zaangażować projektantów do wykonania czegoś z niczego, czyli projektów ze ścinków materiału czy przedmiotów pochodzących z recyklingu. Każdy odcinek zwieńczony jest pokazem zaprojektowanych przez uczestników ubrań lub kolekcji oraz zakończony eliminacją jednego z zawodników.

100 tysięcy złotych i sesja kolekcji

Rozgrywka nie jest walką o nic, a raczej walką o bardzo atrakcyjne nagrody i rozpoznawalność. Ten, kogo projekty zostaną wybrane w finale, może liczyć na czek o wysokości 100 tysięcy złotych oraz sesję do magazynu ELLE swojej finałowej kolekcji. Każdy projektant, który bierze udział w finale, a jest ich trzech, mają do dyspozycji 15 tysięcy złotych i w ramach tego budżetu muszą stworzyć spójną kolekcję ubrań o określonej tematyce.

Project Runway-walka na projekty
Oceń ten post
Opublikowany w Moda