Przepusty kablowe metalowe – gdzie można je stosować?

Przepusty kablowe metalowe, podobnie jak ich wykonane z plastiku odpowiedniki, mają za zadanie pomóc w posortowaniu kabli oraz zwiększyć bezpieczeństwo. Jednocześnie, te akcesoria meblowe wykonano z metalu prezentują się nieco bardziej elegancko niż matowy plastik. Gdzie można je zastosować?

We wnętrzach o eleganckim charakterze

Stojąc przed wyborem przepustu kablowego plastikowego lub metalowego, do pomieszczeń wykończonych w stylu eleganckim czy glamour lepiej wybrać metalowe przyrządy. Dają one nieco bardziej elegancki akcent niż plastik.

https://furnica.eu/collections/przepusty-kablowe-metalowe – Furnica

Zasadniczo między metalowymi a plastikowymi przepustami nie ma odczuwalnej różnicy, jeśli chodzi o ich użytkowanie. Te wykonane z metalu są być może minimalnie cięższe, ale to nie ma żadnego znaczenia z punktu widzenia przeciętnego użytkownika. Bez względu na to, czy zdecydujesz się na metalową przepustnicę, czy tą wykonaną z plastiku – postaraj się dopasować jej wersję kolorystyczną do reszty wykończenia.

Jak dobrać kolor?

O ile w przypadku plastiku dobór na zasadzie kontrastu był dopuszczalny, to lekko błyszczący plastik nie daje już takiego komfortu. Ciemny metal w połączeniu z jasnym meblem (biurkiem, stolikiem RTV itd.) nie zapewni tak estetycznego wykończenia jak odpowiednio dopasowany kolor.

Jeśli musimy umieścić w pokoju kilka przepustnic, należy wybrać te o jednakowym wykończeniu. Spójny efekt nie będzie wywoływał wrażenia chaosu i zapewni idealny wygląd wnętrz na długi czas.

Gdzie znajdą zastosowanie?

Przepustnice kablowe meblowe to akcesoria, które mogą być stosowane w wielu rozmaitych meblach. Odpowiednio dopasowane kolorem i rozmiarem, mogą posłużyć do posortowania kabli przy stoliku RTV czy na komputerowym biurku.

Bez względu na wybraną lokalizację, należy koniecznie dopasować je rozmiarowo do potrzeb. W tej kwestii należy kierować się zasadą: w razie wątpliwości – wybrać większe. Jest tak dlatego, że przepustnicę – w przypadku takiej konieczności – można nieco zasunąć, by unieruchomić zbyt małą w stosunku do jej wymiarów ilość kabli. Jednocześnie – nie da się magicznie jej powiększyć, gdyby okazało się, że przestrzeni jest zbyt mało.

Opublikowany w Dom