Rodzaje i zastosowanie siatek wzmacniających

Na rynku jest bardzo wiele rodzajów siatek wzmacniających. Znajdują one zastosowanie nie tylko w budownictwie, ale także w architekturze ogrodowej.

Wśród dużego wyboru siatek, rozróżniamy kilka ich grubości i rodzajów materiału, z którego zostały wykonane. Najcieńsza i najtańsza z nich jest wykonana z włókna szklanego. Inne rodzaje siatek wykonano z plastiku czy polipropylenu. Możemy spotkać się też z siatkami wzmacniającymi wykonanymi z metalu. Należy jednak pamiętać, aby nie używać ich do prac wykonywanych na zewnątrz, ponieważ metal jest podatny na korozję. Tutaj lepiej sprawdzą się ocynkowane siatki wzmacniające, które są odporne na warunki panujące na zewnątrz.

Sprawdź: siatki wzmacniające – PTS Rabka

Siatka tynkarska pełni ważną funkcję podczas naprawy i wyrównywania różnych powierzchni, takich jak podłoga, ściany czy sufit. Takie siatki wzmacniające sprawiają, że wyrównywana powierzchnia będzie trwalsza i bardziej odporna na pękanie tynku, którym została pokryta. Niezaprzeczalną zaletą takiej siatki wzmacniającej jest fakt, że ułatwia ona znacząco pracę. Będzie to więc idealne rozwiązanie dla osób mniej doświadczonych w tej branży. Siatka ułatwi równomierne rozprowadzanie zaprawy na powierzchni i sprawi, że nie będzie ona spływać.

Siatki wzmacniające wykonane z włókna szklanego często używa się do wzmocnienia podłoża pod płytki. Po przygotowaniu i wyczyszczeniu podłoża, nakładamy klej do płytek i w niego wtapiamy siatkę wzmacniającą. Na tak przygotowane podłoże kładziemy płytki, które na takim podbiciu będą mniej podatne na pękanie.

Jeśli planujesz budowę domu albo remont, weź pod uwagę wzmocnienie powierzchni siatką wzmacniającą. Ich szeroki wybór gwarantuje, że każda ściana czy podłoga w Twoim domu będzie odpowiednio zabezpieczona przed niepożądanymi czynnikami.