Skóra garbowana roślinnie

Skóra garbowana roślinnie jest wytwarzana w specjalnym procesie, który wykorzystuje moc naturalnych garbników. Przykładem jest wysokiej klasy skóra licowa bydlęca, której garbowanie roślinne nadaje niepowtarzalny wygląd. Powstają z niej trwałe i piękne wyroby. Jeśli chcemy przekonać się jak miękka jest i przyjemna skóra bydlęca licowa sklep z artykułami skórzanymi będzie najlepszym miejscem.

Rodzaje skór do wyboru

Chociaż nazwy mogą brzmieć podobnie, skóry garbowanej roślinnie nie należy mylić ze skórą wegańską, która w ogóle nie jest prawdziwym produktem skórzanym. Proces garbowania roślinnego jest długi i rzemieślniczy, trwający do dwóch miesięcy, dlatego też skóra jest częściej garbowana minerałami, takimi jak chrom. Jest to metoda szybsza i tańsza. Skóra garbowana chromem często ma brzegi pokryte lakierem akrylowym, co powoduje jej pękanie, łuszczenie się i rozdwajanie już po kilku latach. Ponadto mineralny chrom jest metalem ciężkim i jako taki jest dość toksyczny dla środowiska, a także dla ludzi przetwarzających go. Długie, powolne tradycyjne techniki stosowane do obróbki skór na skóry garbowane roślinnie oznaczają, że wyroby skórzane garbowane roślinnie w miarę starzenia miękną i tworzą piękną patynę. W przypadku przedmiotów wykonanych z takiej skóry, takich jak siodła, kabury, paski, portfele, okładki na czasopisma, torby, buty i torebki, oznacza to, że stają się wygodniejsze, im dłużej się ich używa. Krawędzie skór garbowanych roślinnie są oksydowane lub toczone, co oznacza, że ​​ta jest materiał stworzony na dziesięciolecia. Ponadto skóra garbowana roślinnie ma bardziej charakterystyczny „skórzany” zapach, niż typowy zapach chemiczny towarów garbowanych chromem. Zapach jest słodki, drzewny i bogaty. Ponadto proces garbowania skóry naturalnej pozostawia na skórze wyjątkowe różnice w odcieniu i kolorze. Można łatwo zobaczyć oryginalne włókna skóry zwierzęcia, co dodaje jej charakteru. To naprawdę jedyny w swoim rodzaju produkt. Wreszcie, ze względu na swój rzemieślniczy charakter, proces garbowania roślinnego daje jedne z najmocniejszych i najtrwalszych dostępnych skór. Jest to produkt znacznie mniej giętki niż skóra garbowana chromem, dlatego jest używany tam, gdzie sztywność może być zaletą, np. W wyrobach rymarskich, kaburach, portfelach, notatnikach podróżnych i torebkach.

Zobacz: Skóry bydlęce garbowane roślinnie – Craft-Point.com

Ręcznie robione przedmioty ze skóry

Ze względu na rzemieślniczy charakter procesu garbowania skóra garbowana roślinnie jest droższa niż skóra chromowana. Zwykle jest używana do wysokiej jakości ręcznie robionych wyrobów skórzanych. Jednak z czasem staje się cudownie miękka i giętka, więc wielu producentów tworzy buty, torby, paski i inne długowieczne produkty przy użyciu tego materiału. Skóra garbowana roślinnie jest uosobieniem jakości i piękna i została stworzona, aby zapewnić wieloletnie użytkowanie.