Solidny dach nad głową - jak go uzyskać

Solidny dach nad głową – jak go uzyskać?

Technologie budowlane, dostępne dziś dla każdego, kto chce wznieść dom, są na bardzo wysokim poziomie. Pozwalają urządzić i zabezpieczyć budynek tak, aby służył przez lata.

Jednym z bardziej istotnych elementów budynku jest jego dach. Wie o tym każdy, kto walczył z przeciekającym pokryciem dachowym, podstawiając naczynia i nie mają gwarancji, czy zawilgocone tynki nie zaczną mu się sypać na głowę, zagrażając życiu i zdrowiu rodziny.

Dach na całe lata

Dlatego właśnie warto zadbać o odpowiednie uszczelnienie dachu. Służą do tego siatki wzmacniające, inaczej włóknina uszczelniająca, sprzedawana w rolkach lub – jeśli potrzebujemy szczególnie wzmocnić wybrany fragment dachu – cięta na wymiar. Siatki wzmacniające tego rodzaju, produkowane w rolkach, są dostępne z reguły w kilku szerokościach. W ofercie znajdziemy zarówno półtorametrową, jak i dwudziestocentymetrową, dostosowaną do naszych potrzeb.

Siatki do rynien – sposób na liście

Zastosowanie tego rozwiązania doceni ten, kto ma zadrzewioną działkę i regularnie musi z użyciem drabiny usuwać nagromadzone w rynnach zbutwiałe listowie. Blokująca odpływ deszczówki biomasa powoduje zastoje w rynnach i może wpłynąć na zawilgocenie fasady budynku. Stąd sens ma zastosowanie siatek, wykonanych z odpornego na warunki atmosferyczne tworzywa sztucznego. To ostatnie jest ważne, aby po zimie nie było potrzeby usuwania kruszejącej od mrozu siatki na nową. Niech produkt posłuży do ochrony rynien jak najdłużej.

Zabezpieczenie instalacji odprowadzania wody

Siatki do rynien dopasowane są szerokością do rur o różnej średnicy. Na rynku materiałów budowlanych znajdziemy zarówno siatki o szerokości dziesięciu, jak i dwunastu i pół centymetra. Produkt ten przybiera formę półokrągłą, wypukłą, aby osłaniać światło rynny przed gromadzeniem się w nim spadających z drzew liści.

Wzmacniające siatki, siatki zabezpieczające rynny, systemy uszczelniania i ocieplania dachów wełną mineralną lub pianą i inne pomysły na budowę szczelnych i solidnych dachów nikogo już dziś nie dziwią. Przeciwnie, inwestując w dom, który ma nam służyć przez lata a w razie kłopotów finansowych stanowić wartościowe i atrakcyjne dla kupców zabezpieczenie, powinniśmy decydować się na ich użycie i oczekiwać od ekip budowlanych umiejętności ich zastosowania.

Solidny dach nad głową – jak go uzyskać?
Oceń ten post