Szyny wewnętrzne każdej sprawnej szuflady

Mowa tutaj o niczym innym jak o prowadnicach meblowych dzięki, którym sprawne korzystanie z szafki meblowej może być zachowane na porządku dziennym. Dzięki nim każde sięgnięcie po przedmiot znajdujący się wewnątrz szuflady może być czystą przyjemnością. Aby wybrać odpowiednią prowadnice dopasowaną do indywidualnych potrzeb każdego użytkownika należy znać ich cechy charakterystyczne i parametry. Umożliwi to wybór tej odpowiedniej, jak najlepiej dopasowanej do określonych potrzeb.

 

Cechy charakterystyczne prowadnic meblowych

Prowadnica prowadnicy nie równa. Każda posiada troszkę inne cechy, które powinny być wykorzystywane w różnych pomieszczeniach. Do najpopularniejszych cech decydujących o przeznaczeniu danej prowadnicy należeć będą:

1.Udźwig prowadnicy – jest to bardzo ważny parametr. Zbyt słaba prowadnica może nie wytrzymać dużego obciążenia jakie znajduje się wewnątrz szuflady. Ciężkie papiery, bądź książki mogą zmienić kształt i strukturę prowadnicy wyginając ją, a w ekstremalnych przypadkach mogą ją nawet złamać. Może to doprowadzić to utrudnienia korzystania z szuflady, a nawet jej uniemożliwienia. Dlatego w momencie używania danej szuflady do przechowywania ciężkich przedmiotów takich jak akcesoria kuchenne czy duże ilości papierów warto wybrać prowadnice z większych udźwigiem jak prowadnice kulkowe. W momencie korzystania z lekkich przedmiotów można śmiało zainstalować tańsze prowadnice rolkowe z mniejszym udźwigiem.

  1. Jeśli szuflada jest głęboka warto zdecydować się na prowadnice z większym wysuwem poza granice mebli bocznych. Wtedy nie będzie trzeba się gimnastykować aby dosięgnąć głęboko położonych przedmiotów znajdujących się w szufladzie. Korzystanie z szuflady będzie kilka razy bardziej wygodne.
  2. Cisza i spokój – w pomieszczeniach w których ceni się spokój i ciszę wykorzystywanie prowadnic z cichym domykiem będzie idealne. Dzięki temu można będzie zapomnieć o powolnym i delikatnym zamykaniu szuflad oraz wywoływaniu nieprzyjemnych dźwięków w momencie nie zastosowania się do tej reguły. Cichy domyk włącznie z samodomykiem wyhamuje szufladę przed końcem jej ,,drogi” sprawiając, że żaden domownik nie zerwie się na proste nogi.

Sprawdź: Prowadnice meblowe firmy Furnica

Montaż

Zamontowanie prowadnicy może być bardzo łatwe, bądź też dosyć trudne. Wszystko zależy od tego jaki typ prowadnicy chce się zamontować. Jeżeli montuje się te prostsze wersje z mniejszym udźwigiem do których należą prowadnice rolkowe to z pewnością każdy sobie poradzi z tym zadaniem. Jednak jeśli w planie jest zamontowanie prowadnic z większym udźwigiem – kulkowych to warto sięgnąć porady fachowca, który lepiej poradzi sobie z tym trudniejszym zadaniem.