Toaletka-przydatne gadżety

Przydatny mebel, który wydziela kobiecą strefę w domu. Dzięki toaletce wszystkie kosmetyki będą ulokowane w jednym miejscu, a co za tym idzie, wykonywanie makijażu i innych kosmetycznych czynności będzie łatwe i przyjemne. Toaletka to rodzaj mebla, który składa się z blatu, szuflad, półek i przegródek na kosmetyki oraz z lustra. Co ważne, tak aby nie musieć dostosowywać jej ustawienia do kąta wpadania światła słonecznego przez okno, warto zainwestować w taki model, który posiada wbudowane oświetlenie. Bez dobrego oświetlenia twarzy kobieta podczas wykonywania makijażu nie będzie dobrze widziała całej jej powierzchni, przez co nałożone kosmetyki mogą być umieszczone w nieprawidłowy sposób. Jakie inne gadżety będą niezbędne aby toaletka była komfortowym miejscem i użyteczną strefą pielęgnacji i piękna?

O tym warto pamiętać

Jednym z najważniejszych elementów, który niekiedy jest dołączony do zestawu, to taboret lub krzesło. Często jest jednak tak, że nie jest to element toaletki, tak więc musimy ponieść dodatkowy koszt takiego siedziska. Co ważne, choć przy toaletce nie spędzamy dużo czasu, to fotel mimo wszystko jest dosyć istotny dla naszej wygody i pracy. Jego miękkie siedzenie oraz dobrze dopasowane do sylwetki oparcie, z całą pewnością uprzyjemni pracę nad swoim wyglądem. Warto wybrać krzesło tapicerowane, które nie tylko zapewni wygodę, ale też sprawi, że kącik kosmetyczny będzie się gustownie prezentował.

Kolejnym elementem, który ułatwi  pracę, są specjalne szkatułki na wszelkie przybory kosmetyczne. Kosmetyki, lakiery do paznokci, sprzęty do pielęgnacji dłoni i paznokci czy przedmioty do stylizacji włosów to elementy niekiedy małe, które lubią sie gubić, a odpowiednia segregacja i przechowywanie zapewni  im długą żywotność. Pojemniki na pędzle do makijażu czy na waciki i patyczki higieniczne, zachowają je w dobrej kondycji i będą sie ładnie prezentować na blacie lub półkach toaletki.

Jeżeli toaletka to również przestrzeń do stylizacji włosów, odpowiednim miejscem będzie kosz lub wieszaki na sprzęty elektryczne jak prostownica, lokówka czy suszarka. Kosz sprawdzi się w takim przypadku dobrze, niemniej jednak skrzętnie schowane za bocznym blatem wieszaki pozwolą na zachowanie porządku w obrębie blatu roboczego, natomiast ułatwią sięganie po narzędzia wtedy, kiedy będziemy przystępować do tworzenia fryzury.

Opublikowany w Dom