Transport dodatkowych materiałów

Niejednokrotnie zdarza się sytuacja w życiu każdego kierowcy, w której w jego samochodzie, niezależnie od jego rozmiarów brakuje miejsca aby przewieść pewne materiały. Zwłaszcza na długich i wymagających trasach bywa to kłopotliwe, a wypchane wnętrze samochodu po brzegi z pewnością nie pomaga w komfortowej jeździe. Dlatego aby w wygodny sposób zapakować wszystko to, co się powinno dobrze jest zaopatrzyć się w dobry bagażnik samochodowy. Taki bagażnik zwany potocznie ,,trumną” może posłużyć na wiele wiele lat i ułatwić życie kierowcy w swoich planowanych podróżach.

 

Jak wybrać odpowiedni bagażnik

Wybór dobrze dopasowanego bagażnika nie jest wcale taki prosty. Podczas wyboru należy zwrócić uwagę między innymi na tak zwane belki wykonane z aluminium bądź metalu. Będą one mocowane na dachu, dlatego też trzeba dobrać je do szerokości dachu, modelu i marki samochodu a nawet nadwozia! Do najbardziej rozpowszechnionych na rynku dachów samochodów można zaliczyć te z zintegrowanym dachem, gniazdami do mocowania łap i dachem płaskim.

Gdy już wybierze się odpowiedni rodzaj mocowania przechodzi się do kolejnego etapu – ładowności. W opisie swojego samochodu często można znaleźć informację od producenta dotyczącą maksymalnej masy jaka może znajdować się na dachu samochodu. Nie należy tej masy przekraczać, aby nie wywołać odkształceń dachu. Dlatego też należy przemyśleć fakt co tak naprawdę będzie wozić się na swoim samochodzie i dobrać do tego odpowiedniej wielkości box. Dodatkowo warto nadmienić, że jego wnętrze nie powinno być puste, ale też zbyt mocno wypełnione.

Kolejnym aspektem jest wielkość bagażnika. Ze względów bezpieczeństwa należy dopasować jego wielkość do wielkości samochodu – nie powinien on jej przekraczać.

Wygoda i bezpieczeństwo – dobrze jest zdecydować się na prosto montowane bagażniki, bo przecież nie będzie jeździło się z nimi cały czas. Trudny montaż może zniechęcać do użytkowania boxu, który stanie się bezużyteczny. Jeśli chodzi o sprawę bezpieczeństwa warto wyposażyć swój bagażnik w rygle i zamki antywłamaniowe aby nie utracić tego co się wiezie.

Zobacz również: Pokrywy bagażnika – MAN, VOLVO, IRISBUS, ISUZU – DBK Parts

Podsumowanie

Dobrze dobrany dach może stanowić bardzo duże ułatwienie życia podczas różnego rodzaju podróży. Należy jednak wziąć pod uwagę prędkość poruszania się – mówi się, że aby bezpiecznie jechać z założonym bagażnikiem prędkość jazdy nie powinna przekraczać 130 km/h. Dodatkowo podczas wysokich samochodów należy wziąć pod uwagę, że wysokość całości samochodu będzie większa co może okazać się bardziej problematyczne w przypadku wjeżdżania do niższych miejsc.