Winoterapia

Jeśli nigdy nie wybrałaś się chociażby na jeden dzień do spa, nie skorzystałaś z kąpieli w winie, mleku lub błocie, może ci się to wydawać dziwne. Ale takie zabiegi są ​​uważane za znaczące pod względem korzyści zdrowotnych i kosmetycznych. Są także przyjemne i relaksujące. Jeśli bierzesz pod uwagę wyjazd do spa, oto jeden z zabiegów, z którego warto skorzystać.

               Winoterapia

Czy kiedyś rozważałaś kąpieli w ulubionym winie? To może brzmieć ekscentrycznie, ale winoterapia jest ostatnio bardzo popularna w terapii anti-aging. Wino z winogron jest bogate w przeciwutleniacze, a kąpiel w ich sokach łagodzi podrażnienia, zmiękcza i leczy uszkodzenia skóry i odmładza skórę. To również świetny sposób, aby złagodzić objawy menopauzy. Oprócz tych korzyści, terapia ta pozwala ci się wyciszyć i ukoić bóle mięśni oraz zmniejsza stres. Teoria winoterapii leży w istocie winogron. Nasiona, skórka i liście czerwonych winogron zawierają antocyjanidyny, polifenole i procyjanidyny. Winoterapia zapewnia liczne korzystne właściwości dla skóry, zwłaszcza właściwości odmładzające. Wino zawiera wysoki poziom aktywnych składników i polifenoli, które sprawiają, że są podstawowym składnikiem przeciwutleniającym i przeciwstarzeniowym programów Spa. To zapobiega tworzeniu się wolnych rodników i opóźnia pojawienie się objawów starzenia. Winoterapia wykorzystuje dawną tradycję śródziemnomorską związaną z winogronami. Związki zawarte w winogronach są bardzo silnymi przeciwutleniaczami, nawilżają i odżywiają, poprawiają krążenie i stymulują powstawanie kolagenu i elastyny. Te zabiegi stosuje  z wykorzystaniem produktów z dużą zawartością najwyższej jakości wina, wyciągu z winogron i olejków z pestek winogron, które składają się z flawonoidów, garbników, fitoestrogenu, kwasów alfa – hydroksy, witamin E i B, kwasu linolowego i linolenowego, niezbędnych kwasów tłuszczowych i minerałów.

Cele winoterapii:

Dogłębna regeneracja i odżywianie

Odmładzające właściwości przeciwutleniające

Stymulacja krążenia i jego aktywacja

Dobre samopoczucie i rewitalizacja

Poczucie pewności siebie

Czas trwania i częstotliwość:

Czas jednej sesji winoterapii: 90 min. Czas ten może być zmniejszony.

Pełny program: Minimum 6 sesji, jedna sesja na tydzień

Utrwalenie efektów: 1 lub 2 sesje miesięczne

Procedura
Przed rozpoczęciem leczenia zaleca się, aby nadać w gabinecie szczególną atmosferę za pomocą odświeżacza z aromatem winogron i kilkoma kroplami olejku relaksującego kroplami olejku z lawendy. Użyj światła o mniejszym natężeniu lub świec i włącz lekką muzykę.

Przygotowanie skóry

Ułóż klienta w pozycji leżącej, spryskaj jego ciało wodą termalną i wykonaj delikatne odblokowanie nóg i ramion. Zastosuj ciepłe wilgotnej szmatki z 3 kroplami aromatu z bergamotki na twarzy przez 5 minut.

Złuszczanie
W zależności od potrzeb klienta, najbardziej odpowiednie są sole i olejki peelingujące. Do tego zabiegu zaleca się cytrynową sól peelingującą.

Maseczka
Wymieszać 250g składnika do winoterapii w misce z 5 ml olejku do uzyskania jednorodnej masy. Ogrzewaj tę pastę w mikrofalówce przez 2 minuty przy niskich temperaturach. Rozprowadzić mieszaninę za pomocą rąk na całe ciało.

Winoterapia
5 (100%) 1