Wynajem długoterminowy rozwiązaniem problemów

Wiele przedsiębiorców rozpoczynających swoją przygodę z prowadzeniem firmy przewozowej zastanawia się czy lepszym jest zakup kilku pojazdów na własność, wybór leasingu bądź długoterminowego wynajmu u zaufanej firmy. Wybór tej ostatniej jest najbezpieczniejszy i coraz częściej wybierany. Po zakupie dla siebie samochodów często bierze się na nie kredyt narażając się na wiele lat jego spłaty a co za tym idzie ryzyko bardzo długiego zobowiązania obarczonego dodatkowymi odsetkami. Dodatkowo takie samochody często są używane i po przejściach, a jednak rynek przewoźników nie rozpieszcza – ciągle zlecenia na bardzo długie trasy mogą przerosnąć starsze samochody, które po prostu będą się psuć. Ciągłe kosztowne naprawy, czy też chodzenie po ubezpieczalniach, przestoje, badania techniczne – mogą przyprawić o zawrót głowy…

 

Dlaczego wynajem długoterminowy jest lepszy?

Przy wynajmie długoterminowym wszystkie te rzeczy robi za najemcę firma wynajmująca samochody. Sprawia to zdecydowaną oszczędność czasu i nerwów jakie mogą dostarczyć niespodziewane incydenty czy to na trasie czy na miejscu parkingowym. Dodatkowo umowę podpisuje się na czas określony – najczęściej roku i ustalana jest ona indywidualnie z klientem – nie na wiele wiele lat jak to jest w przykładzie kredytu. Grupa DBK umożliwia nawet zakończenie potencjalnego wynajmu przed czasem na personalnie dobranych warunkach co wyróżnią firmę TRUCKCARE spośród innych. Zdarza się, że czasem są przestoje i nie zarabia się pieniędzy a ciężarówka stoi – wtedy warto się nad tym pochylić.

W cenie otrzymuje się najwyższej klasy praktycznie nowe samochody ciężarowe co daje niesamowite poczuje wygody, komfortu i klasy korzystania z samochodu sprawiając, ze kierowcy są bardzo zadowoleni i trasa przebiega im bardzo przyjemnie i miło. Dodatkowo awaryjność takich samochodów jest nieporównywalnie niższa od starszych modeli.

Spalanie… W nowszych modelach gdzie kształty samochodów są aerodynamiczne i bardziej opływowe spalanie również jest mniejsze! Daje to mniejsze koszty związane z zakupem paliwa i korzyści finansowe.

Zobacz również: Wynajem kontenerów

Telematyka – wisienka na torcie

Jako dodatek na czas korzystania z wynajmujących samochodów firma zaopatrza je w najnowszej technologii autorskie oprogramowanie telematyki, które monitoruje spalanie, zabezpiecza samochód na drodze, wbudowuje mu moduł GPS w trakcie kradzieży i pilnuje czasu trwania pracy kierowcy. To wszystko minimalizuje możliwość niespodziewanych wydatków i wpadek na drodze. Wynajem długoterminowy stanowi kompleksowy pakiet usług nad którym powinien zastanowić się każdy przedsiębiorca.