Zabawki nie muszą być drogie

Dobre zabawki edukacyjne dla dzieci dają wiele możliwości, oprócz tego, że uczą poprzez zabawę, to pozostawiają miejsce na odkrywanie i majsterkowanie

Zwykłe zabawki mogą stymulować, jednak często ograniczają pomysłowość i wyobraźnię dzieci.

Zabawki, których kupowanie mija się z celem

 

Jeśli zabawka ma określone zastosowania lub sprawia, że ​​dziecko staje się biernym widzem (bo wystarczy ją tylko włączyć lub podnieść, jak mówiące lalki lub automatycznie działające zabawki), dzieci zazwyczaj szybko tracą zainteresowanie.

Natomiast zabawki, które można wykorzystywać na różne sposoby (na przykład klocki z drewna lub tworzywa sztucznego) nie ograniczają wyobraźni i kreatywności. Maluchy chętnie po nie sięgają i nie nudzą się podczas zabawy. Warto przemyśleć każdy zakup aby zapewnić dziecku porcję nauki, radości i przyjemności.

Jeżeli mamy ograniczony budżet, to możemy spróbować zaproponować dziecku zabawy tym co akurat mamy w domu. Dzieci uwielbiają tego typu pomysły. Kasze, makarony, pudła kartonowe, miski, nakrętki – to tylko część przedmiotów, z których można wyczarować fajne pomoce edukacyjne.

 

Dobre zabawki są stabilne i trwałe

 

Zabawki, które od początku się zacinają lub po krótkim czasie nie nadają się do użytku, są największym rozczarowaniem dla dzieci. Nawet najniższa cena za coś takiego jest wciąż za wysoka, są niewiele warte i dostarczają tylko kłopotu. Ponadto pęknięcia, połamane drobne części lub inne wady, są źródłem niebezpieczeństwa dla dzieci.

 

Materiał i wykonanie zabawki – jedno z ważniejszych kryteriów

 

Zamiast kilku zabawek, które prędzej czy później wylądują w koszu, lepiej kupić jedną porządną.

Większe wydatki są szczególnie opłacalne w przypadku zabawek używanych przez dłuższy czas lub takich, które można przekazać młodszemu rodzeństwu.

Mniej, ale lepszych zabawek to również korzyść dla środowiska. Trwałe przedmioty to mniejsze zużycie materiałów i energii oraz mniej odpadów.

Dobre używane zabawki edukacyjne można często kupić tanio na pchlim targu lub na internetowych platformach aukcyjnych. W wielu miejscach lokalne instytucje, takie jak stowarzyszenia, przedszkola czy ośrodki rodzinne, regularnie oferują możliwość zakupu dobrych używanych zabawek.

I odwrotnie, można samemu zaoferować dobrze zachowane i wysokiej jakości zabawki do sprzedaży, a tym samym odzyskać znaczną część wydatków.

Jednak dobre zabawki nie zawsze muszą być bardzo drogie, wystarczy dobrze poszukać.

Opublikowany w Dom