Zalety domu

Dom to budynek mieszkalny, często jednorodzinny, ale zdarzają się też domu piętrowe i bliźniaki.  Jest to lokum niezależne, znacznie atrakcyjniejsze jeżeli chodzi o poczucie komfortu i niezależności. Bardzo często mieszkania w blokach są związane ze zbyt dużym zainteresowaniem sąsiadów naszym życiem osobistym, jak również bliskie sąsiedztwo wraz ze współdzielonymi ścianami może doprowadzać do tego, że każdy może się o nas sporo dowiedzieć, co często nie jest nam po prostu na rękę. Dom zapewnia samodzielne decydowanie o wszystkim co znajduje się wewnątrz domu, jak również na zewnątrz, co w przypadku bloku jest zwykle uzależnione od głosowania mieszkańców. Jakie inne zalety ma dom?

Metraż i układ

Tym co jest zauważalnym atutem domu w stosunku do mieszkania, to metraż. Dlaczego? Bardzo często koszt niewielkiego mieszkania jest niewiele tańszy niż wybudowanie lub zakup domu. Warto oczywiście wziąć w tym przypadku pod uwagę jedynie koszty samego budynku, do tego natomiast konieczne jest posiadanie lub zakup działki. Budowa domu to duże przedsięwzięcie, choć jeżeli jesteśmy zdeterminowani i mamy fundusze, wtedy  postawienie domu jest szybkim procesem. Uczestnicząc w projektowaniu domu lub kupując projekt zawsze mamy możliwość zaprojektowania przebiegu ścian, dzięki czemu mamy wpływ na finalny układ wnętrza domu. W przypadku mieszkania na początku budowy bloku przez dewelopera można wnieść uwagi do projektu, ale często możliwe są tylko niewielkie zmiany.

Ogród i poddasze

Dom jest zwykle równoznaczny z działką. Nawet niewielka przestrzeń może być wspaniałym miejscem do stworzenia ogrodu czy tarasu. Takie miejsce szczególnie docenimy wiosną i latem, a wypoczynek w cieniu drzewa to coś czego może pozazdrościć niejeden właściciel mieszkania. Ponadto, kupno domu od dewelopera to też możliwość do oszczędności, a raczej do zyskania przestrzeni, za którą nie płacimy. Domy czy mieszkania budowane przez deweloperów często w kosztach uwzględniają metry, które obejmują pełne pomieszczenie o maksymalnej możliwej wysokości. Jeżeli dom ma poddasze, często nie jest one dodatkowo  liczone, natomiast daje duże możliwości zagospodarowania go na przestrzeń użytkową.

Opublikowany w Dom