Zarabianie na nieruchomościach

W dzisiejszych czasach bardzo wiele młodych osób decyduję się na założenie własnej działalności gospodarczej. Chcą w ten sposób wykorzystać swój potencjał, a także stać się w stu procentach niezależnymi od nikogo osobami. Chcą iść przez życie ie mając nad sobą żadnej osoby, czyli przełożonego, szefa. Często jest to rzucenie siebie na głęboką wodę, co nie zawsze jest dobrą decyzją. Przy zakładaniu firmy, potrzebny jest znaczny kapitał na rozwój. W końcu na każdym kroku dzisiaj można zobaczyć konkurencje, która aktywnie działa. Dlatego też tak mało młodych firm utrzymuję się przez dłuższy czas na rynku. W końcu tylko 5-10% firm funkcjonuje po 2 latach od założenia.

Przedsiębiorcy, ale również osoby, które chcą więcej od życia często szukają dodatkowych rozwiązań i miejsc, gdzie ulokują swoje oszczędności. Jest wiele możliwości w dzisiejszych czasach. W zależności od kapitału, zdolności kredytowej, ryzyka, ale również zaangażowania. Popularne w ostatnich latach jest inwestowanie w nieruchomości. Coraz więcej osób zabezpiecza kapitał w mieszkaniach, czy lokalach użytkowych. Przez to można w ten sposób zaobserwować znaczny wzrost cen na rynku. Mimo iż wiele osób wskazuje ten rynek jako przewartościowany, to w Polsce jest ciągle miejsce na rozwój potencjału, porównując ceny do krajów bardziej rozwiniętych, na zachodzie Europy.

 

Inwestując w mieszkanie można kierować się dwoma zasadami. Jedną z nich są tak zwane flipy. Czyli kupno mieszkania taniej, wyremontowanie, bądź dostosowanie wyglądu to standardów i sprzedanie po znacznie wyższej cenie. W ten sposób można w ciągu kilku miesięcy, a czasem nawet szybciej zwiększyć kapitał. Przy dobrym rozeznaniu rynku są to znaczne kwoty.

Drugą opcją, na którą decyduję się znacznie więcej osób jest kupienie mieszkania i wynajęcie go. Są to przede wszystkim stałe, miesięczne przychody, które są w stu procentach pasywne. Przy odpowiednio stworzonej umowie nie trzeba się przejmować, sprawdzać, czy kontrolować najemców. Ten model jest idealny w szczególności dla osób, które mają wolną, dużą gotówkę.

Zarabianie na nieruchomościach
5 (100%) 1